Buradasınız: Başlarken > Pilin Şarj Edilmesi

Pilin Şarj Edilmesi

M450'de şarj edilebilir bir pil bulunmaktadır. Cihazınızı bilgisayarınızdaki USB bağlantı noktası ile şarj etmek için ürünle birlikte verilen USB kablosunu kullanın. Pili elektrik priziyle de şarj edebilirsiniz. Prizden şarj ederken USB elektrik adaptörü kullanın (ürünle birlikte verilmemektedir). Bir AC adaptörü kullanıyorsanız, adaptörün üzerinde "output 5Vdc" (çıkış 5Vdc) yazdığından ve en az 500mA akım sağladığından emin olun. Yalnızca yeterli güvenlik onayına sahip bir AC adaptörü kullanın ("LPS", "Limited Power Supply" ya da "UL listed" işaretli).

  1. USB bağlantı noktasının kauçuk kapağını yukarı kaldırın. Mikro USB konektörünü M450'nin USB bağlantı noktasına ve kablonun diğer ucunu bilgisayarınıza takın.

  2. Ekranda Charging (Şarj oluyor) görünür.
  3. M450 tam olarak şarj olduğunda Charging completed (Şarj tamamlandı) gösterilir.

Pili uzun süre tam olarak boş halde ya da her zaman tam dolu halde tutmayın. Bu durumlar pilin kullanım ömrünü etkileyebilir. Kullanmadığınızda USB bağlantı noktası kapağını kapalı tutun.

M450 ıslakken pili şarj etmeyin.

Pili 0 °C / 32°F altındaki ya da +50 °C / 122 °F üstündeki sıcaklıklarda şarj etmeyin. M450'yi sıcaklığın bu sıcaklık aralığının dışında olduğu bir ortamda, özellikle de sıcaklık çok yüksekse, şarj etmek pil kapasitesine kalıcı olarak zarar verebilir.

Pilin çalişma süresi

Pil çalışma süresi, GPS ve kalp atış hızı sensörü ile 16 saate kadardır. Çalışma süresi M450'nizi kullandığınız ortamın sıcaklığı, seçtiğiniz ve kullandığınız özellikler (ör. ön ışık kullanımı çalışma süresini kısaltır) ve pilin yaşı gibi birçok etkene bağlıdır. Çalışma süresi, donma noktasının çok altındaki sıcaklıklarda önemli ölçüde azalır.

Pil az uyarilari

Battery low. Charge (Pil az. Şarj edin)

Pilin şarjı az. M450'yi şarj etmeniz önerilir.

Charge before training (Egzersizden önce şarj edin)

Şarj, bir egzersiz seansını kaydetmek için çok az.

M450 şarj edilmeden yeni bir egzersiz seansı başlatılamaz.

Ekranda görüntü yoksa, M450 uyku moduna girmiştir ya da pili bitmiştir. M450 saat modundayken herhangi bir düğmeye on dakika boyunca basmadığınızda otomatik olarak uyku moduna girer. Herhangi bir düğmeye bastığınızda uyku modundan çıkarak etkinleşir. Etkinleşmezse şarj etmeniz gerekir.