Buradasınız: Önemli Bilgiler > M450'nin Bakımı

M450'nin Bakımı

Tüm elektronik cihazlar gibi Polar M450 de temiz tutulmalı ve özenle kullanılmalıdır. Aşağıdaki talimatlar garanti yükümlülüklerini yerine getirmenize, cihazı en yüksek performansla kullanmanıza ve şarj veya senkronizasyon ile ilgili sorunlardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

M450

Egzersiz cihazınızı temiz tutun. Egzersiz cihazının üzerindeki kirleri temizlemek için ıslak bir kağıt havlu kullanın. Su geçirmezlik özelliğini korumak için cihazı basınçlı suyla yıkamayın. Egzersiz cihazını suya daldırmayın. Kesinlikle alkol veya temizlik teli veya kimyasalları gibi aşındırıcı temizlik maddeleri ve malzemeleri kullanmayın.

USB kablosu, cihazın USB bağlantı noktasına zarar vermeden dikkatli şekilde takılmalıdır.

Egzersiz cihazının USB bağlantı noktasını her kullandığınızda, kapak/arka muhafazanın sızdırmazlık yüzeyinde kıl, toz ya da başka kir olmadığını kontrol edin. Kirleri uzaklaştırmak için hafifçe silin. Temizlik için plastik parçalarda çiziklere neden olabilecek keskin aletler ya da araçlar kullanmayın.

Banyo veya yüzme için uygun değildir. Su sıçramasına ve yağmur damlalarına karşı korunur. Egzersiz cihazını suya daldırmayın. Egzersiz cihazının aşırı yağışlı havada kullanımı GPS alımında sinyal karışmasına neden olabilir.

Cihazı aşırı soğukta (–10 °C altında) ve sıcakta (50 °C üstünde) veya doğrudan güneş ışığı altında bırakmayın.

Kalp atiş hizi sensörü

Konnektör: Her kullanımdan sonra konnektörü kayıştan çıkarın ve yumuşak bir havluyla kurulayın. Gerekirse konnektörü hafif sabunlu ılık su ile temizledikten sonra temiz suyla yıkayın. Kesinlikle alkol veya aşındırıcı temizlik maddeleri ve malzemeleri (ör. temizlik teli veya kimyasalları) kullanmayın.

Kayış: Her kullanımdan sonra kayışı suyla yıkayın ve asarak kurutun. Gerekirse kayışı hafif sabunlu ılık su ile temizledikten sonra temiz suyla yıkayın. Kayışın üzerinde kalıntı bırakabileceğinden nemlendirici sabun kullanmayın. Kayışı suda bekletmeyin, kurutma makinesinde kurutmayın, ütülemeyin, kuru temizlemeye vermeyin veya yıkarken beyazlatıcı kullanmayın. Kayışı germeyin veya elektrot bölgelerini bükmeyin.

Kayışın etiketindeki yıkama talimatlarını kontrol edin.

Saklama

M450: Egzersiz cihazını serin ve kuru bir yerde saklayın. Nemli veya hava almayan bir yerde (plastik poşet veya spor çantası) veya iletken maddelerle (ıslak havlu) bir arada bulundurmayın. Egzersiz cihazını arabada veya bisiklet üzerinde uzun süreli olarak doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın. Egzersiz cihazını tam ya da kısmen şarj edilmiş halde saklamanız önerilmektedir. Pil, uzun süre saklandığında, yavaş yavaş şarjını kaybeder. Eğer egzersiz cihazını birkaç ay boyunca saklamayı planlıyorsanız, her birkaç ayda bir tekrar şarj etmeniz önerilmektedir. Bu işlem, pil ömrünü uzatacaktır.

Kalp atış hızı sensörü: Pil ömrünü uzatmak için kalp atış hızı sensörü kayışını ve konnektörü kurutun ve ayrı ayrı saklayın. Kalp atış hızı sensörünü serin ve kuru bir yerde saklayın. Hızlı oksitlenmeyi önlemek için kalp atış hızı sensörünü, spor çantası gibi hava almayan bir malzeme içinde ıslak halde bırakmayın. Kalp atış hızı sensörünü uzun süreli olarak doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.

Servis

İki yıllık garanti süresi boyunca yalnızca yetkili bir Polar Servis Merkezi'nde bakım ve onarım yaptırmanızı öneririz. Polar Electro'nun yetki vermediği bir servisin neden olduğu hasarlar veya dolaylı hasarlar garanti kapsamına girmez. Daha fazla bilgi için lütfen Sınırlı Uluslararası Polar Garantisi'ne bakın.

İletişim bilgileri ve tüm Polar Servis Merkezi adresleri için www.polar.com/support adresini ve bulunduğunuz ülkeye uyarlanmış olan siteyi ziyaret edin.

Polar Hesabı'nızın kullanıcı adı her zaman için e-posta adresinizdir. Aynı kullanıcı adı ve parola, Polar ürün kaydı, Polar Flow web hizmeti ve uygulaması, Polar tartışma forumu ve bülten kaydı için geçerlidir.