Buradasınız: Özellikler > Barometre

Barometre

Barometrenin özellikleri arasında aşağıdakiler gösterilebilir:

  • Rakım, çıkış ve iniş
  • Egzersiz sırasında sıcaklık (ekranda görülebilir)
  • Eğim ölçer (Hız Sensörü Bluetooth® Smart gerekir)
  • Gerçek zamanlı VAM (ortalama tırmanma hızı)
  • Rakıma göre düzeltilmiş kalori miktarı

M450 rakımı bir atmosferik hava basıncı sensörü ile ölçer ve ölçülen hava basıncını bir rakım değerine dönüştürür. Bu, kalibrasyondan sonra rakımı ve rakım değişikliklerini (çıkış / iniş) ölçmenin en doğru yoludur. Çıkış ve iniş metre/feet olarak gösterilir. Yokuş yukarı/yokuş aşağı diklik yüzde ve eğim olarak gösterilir ve yalnızca egzersiz yaparken bir Hız Sensörü Bluetooth® Smart kullanıldığında görüntülenir.

Rakım değerinin doğruluğunu sağlamak için bir tepe ya da bir topoğrafik harita mevcut olduğunda ya da deniz seviyesindeyken olduğu gibi güvenilir bir referans bulunduğunda kalibre edilmelidir. Hava durumu ya da iç mekanda klima kullanımı gibi nedenlerden kaynaklanan basınç farkları rakım değerlerini etkileyebilir.

Gösterilen sıcaklık M450'nizin sıcaklığıdır.

Rakım GPS ile otomatik olarak kalibre edilir ve kalibre edilene kadar gri renkte görüntülenir. En doğru rakım değerlerini almak için bulunduğunuz rakımı biliyorsanız her zaman rakımı manuel olarak kalibre etmeniz önerilir. Manuel kalibrasyon, egzersiz öncesi görünümde ya da egzersiz görünümü hızlı menüsünde yapılabilir. Daha fazla bilgi için Hızlı Menü başlığına bakınız.