Polar CS500+/CS500TDF Kullanım Kılavuzu

1. POLAR CS500+ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Yeni bir Polar CS500+ egzersiz bilgisayarı aldığınız için sizi kutlarız. Bisiklet bilgisayarı, egzersiziniz sırasında size yol göstermek için hepsi-bir-arada bir sistem sunmaktadır.

Bu kullanım kılavuzu, egzersiz bilgisayarınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacak tüm talimatları içermektedir. Bu kullanım kılavuzunun son sürümünü www.polar.com/support adresinden indirebilirsiniz.

Polar CS500+ bisiklet bilgisayarı sürüş performansınızı artırmak için gereken tüm verileri sağlar ve ayrıca daha sonra analiz yapabilmeniz için bu verileri kaydeder. Yeni büyük ekran egzersiz bilgilerinin her türlü koşulda rahatça ve net olarak görülebilmesini sağlar. Yenilikçi düğme teknolojisi yüksek hızlarda bile kolay ve güvenli kullanıma olanak sağlar.

Bisiklet bilgisayarı gidon boğazına veya gidona yeni Polar Çift Kilitli Bisiklet Bağlantısı ile kolayca takılabilir. Bisiklet bağlantısının yeni tasarlanan metal parçaları, bisiklet bilgisayarının sıkıca sabitlenmesini sağlar.

 

Rahat Polar H3 kalp atış hızı sensörü kalp atış hızı sinyalini EKG doğruluğunda bisiklet bilgisayarına iletir. Kalp atış hızı sensörü, bir kayış ve konnektörden oluşur.

Polar CS speed sensor™ W.I.N.D., mesafe ve gerçek zamanlı, ortalama ve maksimum hızlarınızı kablosuz olarak ölçer.

 

Polar'ın yeni veri iletişim aygıtı Polar DataLink ile bisiklet bilgisayarı ve polarpersonaltrainer.com arasında verileri aktarabilirsiniz. DataLink ünitesini masaüstü/dizüstü bilgisayarınızdaki bir USB bağlantı noktasına taktığınızda W.I.N.D. teknolojisi ile bisiklet bilgisayarınızı bulur.

 

 

polarpersonaltrainer.com sitesi, egzersiz hedeflerinizi desteklemek için özel olarak tasarlanmıştır. Buradan:

  • uzun süreli takip için egzersiz dosyalarınızı kaydedebilirsiniz

  • rakım bilgileri dahil olmak üzere ilerleme durumunuzu en ayrıntılı şekilde analiz edip grafiksel olarak izleyebilirsiniz

  • egzersiz yükü özelliği ile egzersiz zorluk derecesini ve gereken dinlenme süresini analiz edebilirsiniz

  • Polar egzersiz programlarını kullanarak egzersiz yapma şeklinizi en iyi duruma getirebilirsiniz

  • arkadaşlarınızı sanal bir yarışa davet edebilir diğer spor tutkunları ile iletişim kurabilirsiniz

Polar WebSync 2.4 Yazılımı (ya da daha yenisi) ile bunları yapabilirsiniz:

  • bisiklet bilgisayarı ve polarpersonaltrainer.com arasında verileri eşitleyebilir ve aktarabilirsiniz

  • bisiklet bilgisayarı ayarlarını hassas biçimde ayarlayabilir ve ekranı, örneğin kendi logonuzla kişiselleştirebilirsiniz

  • egzersiz sesleri, otomatik tur ve egzersiz sırasında sıvı almanızı, yiyecek yemenizi ya da diğer önemli eylemleri yapmanızı hatırlatacak hatırlatmalar ayarlayabilirsiniz

  • sporda kullandığınız donanımı (bisiklet) seçebilir ve ilgili donanım için mevcut sensörleri ayarlayabilirsiniz

  • bisiklet bilgisayarınızın ekranını, egzersiz sırasında görmek istediğiniz bilgileri gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz

WebSync yazılımını www.polarpersonaltrainer.com adresinden indirebilirsiniz.

 

 

Gereksinimlerinizi daha iyi karşılayabilmek amacıyla ürünlerimizi ve hizmetlerimizi geliştirmeye devam edebilmemiz için lütfen Polar ürününüzü http://register.polar.fi/ adresinde kaydettirin.

Görüntülü eğitim için http://www.polar.com/en/polar_community/videos adresini ziyaret ediniz.

Mevcut Polar Aksesuarları

Polar aksesuarları yardımıyla egzersiz deneyiminizi iyileştirebilir ve performansınızı daha ayrıntılı biçimde anlayabilirsiniz.

Polar CS cadence sensor™ W.I.N.D. gerçek zamanlı ve devir/dakika cinsinden pedal çevirme hızınız olarak da bilinen ortalama kadansınızı kablosuz olarak ölçer.

Polar LOOK Kéo Power sistemi, watt ve kadans cinsinden güç çıkışını kablosuz olarak ölçer.

 

 

Tüm uyumlu sensörlerden ve Polar H3 kalp atış hızı sensöründen alınan veriler Polar 2.4 GHz W.I.N.D. teknolojisi ile kablosuz olarak bisiklet bilgisayarına gönderilir. Böylece egzersiz sırasında sinyal karışma olasılığı ortadan kalkar.