Buradasınız:Kilo Yönetimi

Kilo Yönetimi

Polar Balance, nasıl kilo vereceğiniz ya da kilonuzu nasıl koruyacağınız konusunda size kişisel bir yönlendirme sağlar. Kişisel ve fiziksel bilgilerinize, etkinlik geçmişinize, kaç kilo vermek istediğinize ve ne kadar sürede kilo vermek istediğinize dayalıdır. Ayrı beslenme diyetleri ya da kalori alımı hesaplamaları gerekmez. Başlarken kaç kilo vermek istediğinizi ve ne kadar sürede kilo vermek istediğinizi seçersiniz. Vermek istediğiniz en yüksek kilo değeri seçimi, vücut ağırlığınızın yüzde 10'undan fazla olamaz. Ek olarak, ağırlık hedefiniz normal kilonun altında olamaz (BMI<18,5).

Aldığınız ve yaktığınız kalori miktarı arasındaki fark, günlük enerji harcamanız ve kilo değişiminizden hesaplanır. Bu bilgilere dayalı olarak hedefinize erişmek için izlemeniz gereken bir günlük enerji azaltımı alırsınız. Günlük enerji azaltımının yüzde 60'ı daha az yemek yiyerek ve yüzde 40'ı günlük etkinliğinizi artırarak elde edilir. Kilo hedefinize erişmek için her iki gerekliliği de gerçekleştirmeniz gerekir.

Polar Balance günlük etkinliğe dayalı bir kalori hedefi verir ve ayrıca her gün kaç kalori daha az yemeniz gerektiğini belirtir. Bunun yanında, hafif (UP), orta (WALK) ya da ağır (JOG) etkinlik yaparak günlük etkinlik hedefinize nasıl erişeceğiniz konusunda tavsiyeler ile birlikte vermeniz gereken kalori miktarını oluşturan gıda örneklerini alırsınız.

Her gün tartılmanız ve her gün kilonuzu kilo yönetim hizmetine eşitlemeniz önemlidir. Vücut ağırlığı eğiliminize dayalı olarak etkinlik ve beslenme önerileri ilk olarak dört günden sonra otomatik olarak güncellenebilir ve bundan sonra hedefinize erişmeniz için gerektiğinde güncelleneceklerdir. Kilonuz planlandığı gibi azalmadıysa ve hedefinize erişmek sağlıksız bir hal aldıysa, hedefinize erişmek için yeni ve daha uzun bir süre belirlenecektir.

Kilo Verin

Hedefiniz kilo vermekse, öncelikle bir kilo hedefi belirleyin. Kilo vermek için günlük etkinlik hedefinizi ve kalori azaltımını mutlaka gerçekleştirmeniz gerekir.

Kilo Hedefi Belirlenmesi

Bir kilo hedefi belirlerken, sihirbaz vermek istediğiniz kilo miktarı için önerilen süreyi belirtecektir. Çok kısa bir zaman aralığı ayarlamanıza izin vermeyecektir.

  1. Set new weight target (Yeni kilo hedefi belirle) seçeneğine tıklayın.
  2. Kaç kilo vermek istediğinizi seçin.
  3. Ne kadar sürede kilo vermek istediğinizi seçin.
  4. Set new weight target (Yeni kilo hedefi belirle) seçeneğine tıklayın.

Kilo Hedefinin Ayarlanması

Kilo hedefinizi daha sonra değiştirmek isterseniz, bunu Adjust weight target'ı (Kilo hedefini ayarla) seçerek yapabilirsiniz.

  1. Adjust weight target seçeneğine tıklayın.
  2. Vermek istediğiniz kilo miktarını ayarlayın.
  3. Ne kadar sürede kilo vermek istediğinizi ayarlayın.
  4. Set new weight target (Yeni kilo hedefi belirle) seçeneğine tıklayın.

Kilonuzu Koruyun

Bu hizmeti bir kilo verme hedefi olmadan da kullanabilirsiniz. Hedefiniz mevcut kilonuzu korumaksa, önerilen kalori azaltımı etkinlik yoluyla ya da daha az yemek yiyerek gerçekleştirilebilir. Bunların her ikisini de gerçekleştirmeniz gerekmez.

Günlük Etkinlik Hedefinin Ayarlanması

Hedefiniz mevcut kilonuzu korumak olduğunda, günlük etkinlik hedefinizi mevcut kilonuzda kalmak için yeterince kalori vereceğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

  1. Adjust daily activity goal (Günlük etkinlik hedefini ayarla) seçeneğine tıklayın.
  2. Set new activity goal (Yeni etkinlik hedefi belirle) seçeneğine tıklayın.