Buradasınız:Önemli Bilgiler

Önemli Bilgiler

Teknik Özellikler

Pil: 3 x AAA 1.5 V alkalin pil

Maks. kilo ölçümü: 180 kg

Kilo görüntüleme hassasiyeti: 0,1 kg

Çalışma sıcaklığı: 0°C - 45°C

Pillerin Değiştirilmesi

Polar Balance tartı üç adet AAA 1.5 V alkalin pil kullanır. Lütfen birlikte verilen pilleri kullanın. Pilleri değiştirmeniz gerektiğinde şarj edilebilir piller kullanmayın ya da eski ve yeni pilleri birlikte kullanmayın.

 1. Pil kapağını açın ve eski pilleri çıkarın.
 2. Yeni pilleri + (artı) ve - (eksi) kutuplar doğru hizalanacak şekilde yerleştirin.
 3. Kapağı kapatın.

Güvenlik nedeniyle, doğru tipte piller kullandığınızdan emin olun.

Servis

İki yıllık garanti süresi boyunca, pil değişimi dışında, yalnızca yetkili bir Polar Servis Merkezi'nde bakım ve onarım yaptırmanızı öneririz. Polar Electro'nun yetki vermediği bir servisin neden olduğu hasarlar veya dolaylı hasarlar garanti kapsamına girmez. İletişim bilgileri ve tüm Polar Servis Merkezi adresleri için www.polar.com/support adresini ve bulunduğunuz ülkeye uyarlanmış olan siteyi ziyaret edin.

Önlemler

Polar ürünleri (egzersiz cihazları, etkinlik takipçileri ve aksesuarları) egzersiz seansı sırasında ve sonrasında fizyolojik yorgunluk ve dinlenme seviyesini belirtmek için tasarlanmıştır. Polar egzersiz cihazları ve etkinlik takipçileri kalp atış hızını ölçer ve/veya etkinliğinizi belirtir. Dahili bir GPS içeren Polar egzersiz cihazları hız, mesafe ve konum verilerini gösterir. Uyumlu bir Polar aksesuarı ile Polar egzersiz cihazları hız ve mesafe, kadans, konum ve güç çıkışı verilerini gösterir. Uyumlu tüm aksesuarların listesini www.polar.com/en/products/accessories adresinde görebilirsiniz. Barometrik basınç sensörlü Polar egzersiz cihazları rakım ve diğer değişkenleri ölçer. Başka bir amaçla kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Polar egzersiz cihazı, profesyonel veya endüstriyel hassasiyette çevresel ölçümler elde etmek için kullanılmamalıdır.

Egzersiz yaparken risklerin en aza indirilmesi: Egzersiz yapmak bazı riskler içerebilir. Düzenli bir egzersiz programına başlamadan önce sağlık durumunuzla ilgili aşağıdaki soruları yanıtlamanız önerilir. Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı vermeniz durumunda, bir egzersiz programına başlamadan önce bir doktora danışmanızı öneririz.

 • Son 5 yıldır fiziksel egzersiz yapmadan mı yaşıyorsunuz?
 • Kan basıncınız veya kan kolesterolünüz yüksek mi?
 • Kan basıncı veya kalbiniz için ilaç alıyor musunuz?
 • Daha önce bir solunum rahatsızlığı yaşadınız mı?
 • Herhangi bir hastalık belirtiniz var mı?
 • Ciddi bir hastalıktan veya ilaç tedavisinden kurtuluyor musunuz?
 • Bir kalp pili veya vücuda yerleştirilen başka bir elektronik aygıt kullanıyor musunuz?
 • Sigara içiyor musunuz?
 • Hamile misiniz?

Egzersiz zorluk derecesine ek olarak kalp, kan basıncı, fizyolojik durumlar, astım, solunum vb. ile ilgili ilaçlar ve ayrıca bazı enerji içecekleri, alkol ve nikotin kalp atış hızını etkileyebilir. Egzersiz yaparken vücudunuzun tepkilerine duyarlı olmanız önemlidir. Egzersiz yaparken beklenmedik bir ağrı veya yorgunluk hissederseniz, egzersize ara vermeniz veya daha hafif bir zorluk derecesinde devam etmeniz önerilir.

Not! Kalp pili veya vücudun içine yerleştirilen başka bir elektronik cihaz kullanıyorsanız Polar ürünlerini kullanabilirsiniz. Teorik olarak Polar ürünlerinin kalp pilini etkilemesi mümkün değildir. Uygulamada böyle bir etkinin gerçekleştiği ile ilgili bir bildirim bulunmamaktadır. Bununla birlikte ürünlerimizin tüm kalp pillerine veya vücuda yerleştirilen diğer aygıtlara uygunluğu konusunda söz konusu aygıtların çok fazla çeşitte olması nedeniyle resmi bir garanti verememekteyiz. Polar ürünlerini kullanırken bir sorun yaşarsanız veya olağan dışı bir şey hissetmeniz durumunda, güvenliğiniz için lütfen doktorunuza danışınız veya ilgili implante elektronik aygıtın üreticisi ile iletişim kurunuz.

Cildinize temas eden bir maddeye alerjiniz varsa veya ürünün kullanımından kaynaklanan bir alerjik tepkiden şüphelenmeniz durumunda Teknik Özellikler'de listelenen malzemeleri kontrol edin. Cildinizde herhangi bir sorun oluşması durumunda ürünü kullanmayı durdurun ve doktorunuza danışın.

Nemin aşınma ile birleşerek oluşturduğu etki, kalp atış hızı sensörünün yüzeyinden siyah bir renk çıkmasına yol açarak açık renkli giysileri kirletebilir. Ayrıca giysilerden daha koyu bir renk gelmesine neden olarak açık renkli egzersiz cihazlarının lekelenmesine neden olabilir. Açık renkli bir egzersiz cihazının rengini yıllarca koruyabilmesi için lütfen egzersiz yaparken giydiğiniz giysilerin renk vermediğinden emin olun. Cildinizde parfüm veya sinek kovucu varsa, bu maddeler kesinlikle egzersiz cihazı veya kalp atış hızı sensörü ile temas etmemelidir.

Soğuk hava koşullarında (-20°C ila -10°C arasında) egzersiz yapıyorsanız egzersiz cihazınızı ceketinizin kolunun altına, doğrudan cildinizin üzerine giymenizi öneririz.

Elektrikli cihazların ve kablosuz yerel ağ baz istasyonlarının yanında sinyal karışması gerçekleşebilir.. Düzensiz okumayı veya yanlış işleyişi önlemek için sinyal karışmasına yol açabilecek olası kaynaklardan uzaklaşın. Daha fazla bilgi için, www.polar.com/support. adresini ziyaret ediniz.

Sınırlı Uluslararası Polar Garantisi

Polar Electro Oy, Polar ürünleri için sınırlı bir uluslararası garanti verir. ABD ya da Kanada'da satılan ürünler için garanti Polar Electro, Inc. tarafından verilir. Polar Electro Oy/Polar Electro Inc., bu cihazın asıl tüketicisine/alıcısına üründeki malzeme veya işçilikten kaynaklanan kusurlara ve arızalara karşı satın alma tarihinden itibaren iki (2) yıllık garanti verir. Kristallerle kaplı kordonun garanti süresi bir (1) yıldır. Garanti; pilin olağan aşınmasını ve yıpranmasını ya da diğer olağan aşınmaları ve yıpranmaları, yanlış kullanımdan kaynaklanan zararları, kötü kullanımı, önlemlere uyulmaması veya kaza sonucu oluşan zararları, uygun olmayan bakımı, ticari kullanımı, çatlak, kırık veya çizik kasaları/ekranları, kol bandını, elastik kayışı ve Polar giysilerini kapsamaz. Garanti, bu ürün ile ilgili veya kullanımından kaynaklanan doğrudan, dolaylı veya arızi, nihai veya özel zarar(lar), kayıplar, masraflar veya harcamaları kapsamaz. Garanti, ikinci el olarak satın alınmış olan ürünleri kapsamaz. Garanti süresi içinde ürünün satın alındığı ülkeye bakılmaksızın ürün, yetkili bir Polar Servis Merkezi'nde onarılacak veya bir yenisiyle değiştirilecektir. Polar Electro Oy/Inc. tarafından verilen bu garanti, tüketicinin yürürlükteki ulusal kanunlar kapsamındaki yasal haklarını veya tüketicinin satıcıya karşı satış/satın alma sözleşmesinden doğan haklarını etkilemez. Satış faturasını/fişini bir satın alma kanıtı olarak saklamanız gerekir! Bir ürünle ilgili garanti, ürünün Polar Electro Oy/Inc tarafından ilk olarak piyasaya sürüldüğü ülkelerle sınırlanacaktır. Polar Electro sınırlı uluslararası garantisinin şartlarını www.polar.com/en/support/warranty adresinde bulabilirsiniz.

Polar Electro Oy, ISO 9001:2008 sertifikasına sahip bir şirkettir.

Bu ürün, 2014/53/EU ve 2011/65/EU yönergelerine uygundur. Her ürün için Uyumluluk Bildirimi’ne ve diğer yasal düzenleme bilgilerine www.polar.com/tr/mevzuat_bilgileri adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu üzeri çarpı ile işaretli tekerlekli çöp kutusu işareti, Polar ürünlerinin elektronik cihazlar olduğunu ve Avrupa Parlamentosu'nun ve Konseyi'nin atık elektrikli ve elektronik ekipmanlar (AEEE) ile ilgili 2012/19/EU Yönergesi'nin kapsamında olduğunu ve ürünlerde kullanılan pil ve akümülatörlerin Avrupa Parlamentosu'nun ve Konseyi'nin piller ve akümülatörler ile atık piller ve akümülatörler ile ilgili 6 Eylül 2006 tarihli 2013/56/EC Yönergesi'nin kapsamında olduğunu belirtir. Bu ürünler ve Polar ürünlerinin içindeki piller/akümülatörler bu nedenle AB ülkelerinde ayrı olarak elden çıkarılmalıdır. Polar ayrıca Avrupa Birliği dışındaki ülkelerde atıkların çevre ve insan sağlığına etkilerini en aza indirmek için yerel atık imhası yönetmeliklerine uyulmasını ve mümkün olduğunda ürünler için elektronik cihazların ayrı toplanmasını ve piller ve akümülatörler için pillerin ve akümülatörlerin ayrı toplanmasını teşvik eder.

Sorumluluk Reddi

 • Bu kılavuzdaki materyaller yalnızca bilgilendirme amaçlıdır. Kılavuzda anlatılan ürünler, üreticinin sürekli geliştirme programı nedeniyle önceden haber verilmeksizin değiştirilebilir.
 • Polar Electro Inc. / Polar Electro Oy, bu kılavuz ile ilgili veya bu kılavuzda anlatılan ürünler ile ilgili bir beyanda bulunmaz veya garanti vermez.
 • Polar Electro Inc. / Polar Electro Oy, bu materyallerin veya bu kılavuzda anlatılan ürünlerin kullanımı ile ilgili veya kullanımından kaynaklanan doğrudan, dolaylı veya arızi, nihai veya özel zarar(lar), kayıplar, masraflar veya harcamalar için yükümlü olmayacaktır.

Bu kullanım kılavuzundaki veya bu ürünün ambalajındaki isimler ve logolar Polar Electro Oy'un ticari markalarıdır. Bu kullanım kılavuzunda veya bu ürünün ambalajında ® simgesi ile işaretli isimler ve logolar Polar Electro Oy'un tescilli ticari markalarıdır. Bluetooth® markası ve logoları Bluetooth SIG, Inc.'nin tescilli ticari markalarıdır ve Polar Electro Oy söz konusu markaların kullanım sertifikasına sahiptir. Bluetooth® markası ve logoları Bluetooth SIG, Inc.'nin tescilli ticari markalarıdır ve Polar Electro Oy söz konusu markaların kullanım sertifikasına sahiptir.

1.1 TR 6/2017