Buradasınız:Başlarken

Başlarken

Balance Tartı Hakkında

Tartının Ambalajının Açılması

 1. Pil kapağını açın ve yalıtım şeridini çıkarın.
 2. Kapağı kapatın.
 3. Kilogram (kg) ya da pound (lb) birimini seçmek için birim düğmesine basın. (Kullanılan birim ekranda görüntülenir).
 4. Tartıyı zemine yerleştirin.

Lütfen birlikte verilen pilleri kullanın. Pilleri değiştirmeniz gerektiğinde şarj edilebilir piller kullanmayın ya da eski ve yeni pilleri birlikte kullanmayın. Halı ve benzeri yüzeyler kilonuzun hatalı ölçülmesine neden olabileceğinden tartıyı mutlaka sert bir zemine yerleştirin.

Tartının Bilekliğinizle Eşleştirilmesi

Tartıyı bilekliğiniz ile eşleştirmeden önce, Flow web hizmetinde bilekliğinizin ilk kurulumunu yaptığınızdan emin olun. Daha fazla bilgi için bilekliğinizin kullanım kılavuzuna bakınız.

 1. Tartının üzerine çıkın, ekranda kilonuz görüntülenir.
 2. Bir uyarı sesinden sonra, Bluetooth simgesi yanıp sönmeye başlar. Bu, bağlantının açık olduğunu belirtir. Şimdi tartı bir egzersiz cihazı ya da etkinlik takipçisi gibi bir Polar bilekliği ile eşleştirilmeye hazırdır.
 3. Bilekliğinizdeki düğmeye* basın ve bilekliğinizin ekranında eşleştirme işleminin tamamlandığı gösterilene dek bekleyin.

*Bilekliğinizde tek düğme varsa (örneğin Polar Loop), ekran açılana dek düğmeyi basılı tutun ve ardından bırakın. Bilekliğinizde beş düğme varsa (örneğin Polar V800 ve M400), GERİ düğmesini 2 saniye basılı tutun ve bekleyin. Polar A360'ta yan düğmeyi birkaç saniye basılı tutun ve bekleyin. Tartı bulunduğunda eşleştirme isteğini kabul edin.

Tartı 7 farklı Polar cihazı ile eşleştirilebilir. Eşleştirilen cihazların sayısı 7'yi aştığında, ilk eşleştirme silinecek ve yenisiyle değiştirilecektir.

İlk eşleştirmeden sonra bilekliğinizi fabrika ayarlarına sıfırlarsanız, bilekliğinizi tartıyla yeniden eşleştirmeniz gerekir. Ayrıca tartınızın pillerini çıkarırsanız ya da değiştirirseniz, bilekliğinizi tartıyla yeniden eşleştirmeniz gerekir.

Kilonuzu Ölçün

 1. Tartıya çıkın ve uyarı sesinden sonra bilekliğinizdeki düğmeye* basın.
 2. Tartının ekranında OK (Tamam) bildirimi görüntülendiğinde kilonuz güncellenir ve bilekliğinizin ekranında kilonuz görüntülenir.

*Bilekliğinizde tek düğme varsa (örneğin Polar Loop), ekran açılana dek düğmeyi basılı tutun ve ardından bırakın. Bilekliğinizde beş düğme varsa (örneğin Polar V800 ve M400), GERİ düğmesini 2 saniye basılı tutun ve bekleyin. Polar A360'ın yan düğmesine basarak ekranı etkinleştirin. Ardından yan düğmeye basın ve A360 ekranında kilonuz görüntülenene dek bekleyin. Kilo güncellemesini kabul edin.

 • Ekranda ERR (Hata) uyarısı görüntülenirse, tartı düz ya da yeterince sert bir zemin üzerinde değildir, ya da tartının maksimum kilo ölçüm kapasitesi aşılmıştır. Tartının üzerinde hareketsiz durduğunuzdan ve tartının düz ve sert bir zemin üzerinde olduğundan emin olun.
 • Kilo ölçümünü tamamlamadan tartıdan inerseniz, 5 saniye içinde otomatik olarak kapanır.
 • Tartı hassas bir ölçüm aletidir ve bir nesne sabit olarak tartıldığında en doğru ölçüm sonucunu verir. En doğru ölçüm sonuçlarını elde etmek için her zaman tartının aynı bölgesinde hareketsiz olarak durmaya çalışın.

Polar Flow web hizmetinde oturum açın

Bilekliğinizin ilk kurulumu sırasında oluşturduğunuz Polar hesabınızın bilgileri ile www.polar.com/flow adresinde Polar Flow'da oturum açın.

Flow uygulamasını indirin

 1. Flow uygulamasını App StoreSM'dan ya da Google PlayTM'den mobil cihazınıza indirin.
 2. Bilekliğinizi Flow uygulaması ile eşleştirin. Daha fazla bilgi için Polar bilekliğinizin kullanım kılavuzuna bakınız.

Kilonuzun Balance Kilo Yönetimi Hizmetine Eşitlenmesi

Kilonuzu tarttıktan sonra Balance web hizmetine güncellemeniz gerekir. Kilonuzu hizmete eşitlemek için iki yöntem bulunmaktadır:

 • Telefonunuzdaki Flow uygulaması aracılığı ile kablosuz olarak eşitleme.
 • Polar bilekliğinizi bilgisayarınıza USB kablosu ile bağlayarak.

Eşitleme ile ilgili daha ayrıntılı talimatlar için Polar bilekliğinizin kullanım kılavuzuna bakınız.