Buradasınız:Günlük Kullanım

Günlük Kullanım

Polar Balance kilo yönetimi hizmetinden en iyi şekilde yararlanmak ve hedefinize erişmek için her gün aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Polar Balance tartısına çıkıp kilonuzu tarttıktan sonra kilonuzu Polar bilekliğinize güncelleyin.
  2. Bilekliğinizdeki kilo ve etkinlik verilerini Flow uygulaması aracılığı ile kablosuz olarak ya da bilekliğinizi kablo ile bilgisayarınıza bağlayarak Balance hizmetine eşitleyin.
  3. Web hizmetinden ya da mobil uygulamasından yiyecekler ve etkinlikler için size özel yönlendirme alacaksınız.
  4. Uyarlanır ve otomatik olarak güncellenen günlük etkinlik hedefinizi bilekliğinizde görebilirsiniz. Kilo verme hedefinize erişene dek her gün etkinlik hedefinizi gerçekleştirin.

Kilo Verme/Alma Hızı Göstergesi

Hız göstergesi mevcut kilo verme/alma hızınızı, bir başka deyişle geçerli günlük temponuzu korumanız durumunda ne kadar kilo vereceğinizi ya da alacağınızı gösterir. Kilo verme hedefinize erişmek için kaç kalori yakmanız gerektiğinin yanı sıra etkinlikler ile ilgili ve daha az yemek yiyerek hedefinize nasıl erişeceğiniz konusunda örnekler gösterir.

Günlük Etkinlik Hedefi

Kilo hedefinize erişmek için günlük etkinlik hedefinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Günlük etkinlik hedefinizi her gün bilekliğinize eşitlemeyi unutmayın. Bilekliğiniz o gün için ne kadar etkinlik gerçekleştirdiğinizi göstererek hedefinize erişmek için daha ne kadar etkin olmanız gerektiğini görebilmenize olanak sağlar.

Kalori Azaltımı

Kilo hedefinize erişmek için aldığınız fazla kalori miktarını azaltmanız gerekir (günlük gıda alımınızda azaltmanız gereken kalori miktarı).

Kilo Eğilim Grafiği

Kilo eğilim grafiği, ilerleme durumunuzu izlemenize olanak sağlar. Kutuyu işaretleyerek kilo eğiliminizi, kilo hedefinizi, kilo ölçümlerinizi ve kalori miktarını görüntüleyebilirsiniz.

BMI

Grafikten BMI (vücut kütle indeksi) değerinizin gelişimini takip edebilirsiniz. Ayrıca normal aralığa erişmek için kaç kilo vermeniz gerektiğini de belirtir.