Buradasınız: ÖNEMLİ BİLGİLER > Polar ürününüzü nasıl güvenle kullanırsınız?

Polar ürününüzü nasıl güvenle kullanırsınız?

Veri güvenlik güncellemeleri, ürünün beyan edilen kullanım ömrünün sonundan itibaren iki yıl süreyle gerçekleştirilir. Lütfen Polar ürününüzü hem düzenli olarak hem de Polar Flow mobil uygulaması ya da Polar FlowSync bilgisayar yazılımı yeni cihaz yazılımı sürümü çıktığını bildirir bildirmez güncelleyin.

Polar cihazınıza kaydedilen egzersiz seansı verileri ve diğer veriler arasında adınız, fiziksel bilgileriniz, genel sağlığınız ve konumunuz gibi hassas bilgiler yer alır. Konum verileri egzersiz yaparken nerede olduğunuzu takip etmek ve normal rotalarınızı belirlemek için kullanılabilir. Bu nedenlerden dolayı cihazınızı kullanmadığınız zamanlarda saklarken çok dikkat edin.

Bilek cihazınızda telefon bildirimleri kullanıyorsanız çeşitli uygulamaların gönderdiği mesajların bilek cihazı ekranında gösterileceğini unutmayın. En güncel mesajlarınız cihaz menüsünden de görüntülenebilir. Özel mesajlarınızın gizli kalmasını sağlamak için telefon bildirimleri özelliğini kullanmaktan kaçının.

Cihazı test etmesi için üçüncü taraflara vermeden veya satmadan önce fabrika ayarlarına sıfırlamanız ve Polar Flow hesabınızdan kaldırmanız gerekir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi bilgisayarınızdaki FlowSync yazılımı ile gerçekleştirilebilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi cihaz belleğini silecektir ve cihaz artık verilerinize erişemeyecektir. Cihazı Polar Flow hesabınızdan kaldırmak için Polar Flow web hizmetinde oturum açın, ürünleri seçin ve kaldırmak istediğiniz ürünün yanındaki "Kaldır" düğmesine tıklayın.

Aynı egzersiz seansları Polar Flow uygulaması ile mobil cihazınıza da depolanır. Mobil cihazınızın daha güvenli olması için güçlü kimlik doğrulama ve cihaz şifreleme gibi güvenliği artırıcı çeşitli seçenekler etkinleştirilebilir. Bu seçeneklerin etkinleştirilmesi ile ilgili talimatlar için mobil cihazınızın kullanım kılavuzuna bakın.

Polar Flow web hizmetini kullanırken en az 12 karakter içeren bir şifre kullanmanızı öneririz. Polar Flow web hizmetini genel kullanıma açık bir bilgisayarda kullanıyorsanız başkalarının hesabınıza erişmesini engellemek için arabelleği ve internet geçmişini silmeyi lütfen unutmayın. Ayrıca, kullandığınız bilgisayar size ait değilse bilgisayar tarayıcısının Polar Flow web hizmeti şifrenizi kaydetmesine veya hatırlamasına izin vermeyin.

Güvenlik ile ilgili tüm sorunlar security(a)polar.com adresine veya Polar Müşteri Hizmetlerine bildirilebilir.