Buradasınız: Egzersiz > A370'in takılması

A370'in takılması

A370, gündelik kullanımda ve egzersiz sırasında bilekten kalp atış hızınızı sürekli olarak ölçer. Doğru kalp atış hızı değerlerinin gösterilmesi için aşağıdaki ipuçlarını takip ederek bilekliği bileğinize rahat bir şeklide takın.

Günlük kullanımda bilekliğin, bilek kemiğinin arkasına oturacak şekilde bileğinize sabitlenmesi gerekir. Kondisyon izleyicisini bilek kemiğinizin üstüne YERLEŞTİRMEYİN. Sensörün arka tarafı cildinize değdiği ve hareket ettiğinizde de aynı yerde kaldığı sürece, bileklik biraz gevşek olabilir.

Egzersiz sırasında sensörün hareket etmemesi için egzersiz seansına başlarken bilekliği biraz sıkın. Bilekliğin rahatsızlık verecek kadar sıkı takılmaması gerekir. Egzersiz sonrası bilekliğin kolunuzda daha rahat durması için bilekliği biraz gevşetin.

Bileğinizde dövme varsa, okumaların doğruluğunu etkileyebileceğinden sensörün dövmenin üzerine gelmemesine özen gösterin.

Ayrıca soğuk havalarda elleriniz ve cildiniz çok çabuk üşümeye başlıyorsa cildinizi ısıtmak faydalı olabilir. Seansınıza başlamadan önce yeterince kan akışınızın olmasını sağlayın!

Sensörü bileğinizde sabit tutmanın zorlaştığı sporlarda ya da sensörün yakınındaki kaslarda veya tendonlarda hareket ya da basınç oluşturan sporlarda kalp atış hızınızın en doğru şekilde ölçülebilmesi için Polar H10 kalp atış hızı sensörünü kayış ile göğüs bölgenize takarak kullanmanızı öneririz.

Kalp atış hızı bölgelerinizi cihazınızdan doğrudan takip edin ve Flow web hizmetinde planladığınız egzersiz seansları için yol gösterici bilgiler edinin.

Egzersiz sırasında vücudunuzla ilgili birçok kişisel ipuçları bulunmasına karşın (algılanan zorlanma, nefes alıp verme hızı ve fiziksel hisler) bunlardan hiçbiri kalp atış hızının ölçülmesi kadar güvenilir değildir. Objektif bir değerdir ve hem iç hem de dış etkenlere bağlı olduğundan fiziksel durumunuz hakkında güvenilir bir bilgi sunar.