Buradasınız: ÖNEMLİ BİLGİLER > A370'IN BAKIMI

A370'inizin Bakımı

Tüm elektronik cihazlar gibi Polar A370 de özenle kullanılmalıdır. Aşağıdaki öneriler garanti gerekliliklerini sağlamanıza ve bu ürünü uzun yıllar boyunca keyifle kullanmanıza yardımcı olacaktır.

USB kablosu, cihazın USB bağlantı noktasına zarar vermeden dikkatli şekilde takılmalıdır.

USB bağlantı noktası ıslakken cihazı şarj etmeyin. Şarj işleminden önce USB bağlantı noktasının kuruması için kapağını bir süre açık bırakın. Böylece şarj ve eşitlemeyi sorunsuz olarak yapabilirsiniz.

Egzersiz cihazınızı temiz tutun.

  • Her egzersiz seansından sonra cihazı ve silikon kordonu sabunlu ılık su ile temizledikten sonra musluk suyunda yıkamanızı öneririz. Lütfen cihazı kordondan çıkarın ve her ikisini ayrı olarak yıkayın. Yumuşak bir havluyla iyice kurulayın.

Havuz suyunu temiz tutmak için klor kullanılan bir yüzme havuzunda egzersiz yaptıktan sonra cihazı ve kordonu musluk suyu ile yıkamanız önemlidir.

  • Cihazı 7/24 kullanmıyorsanız, yerine kaldırmadan önce iyice kurulayın. Plastik poşet veya ıslak spor çantası gibi hava almayan veya nemli bir ortamda saklamayın.
  • Gerektiğinde yumuşak bir havluyla silip kurulayın. Egzersiz cihazınızı temizlemek için nemli bir kağıt havlu kullanın. Su geçirmezlik özelliğini korumak için egzersiz cihazını basınçlı suyla yıkamayın. Kesinlikle alkol veya temizlik teli veya kimyasalları gibi aşındırıcı temizlik maddeleri ve malzemeleri kullanmayın.
  • A370'inizi bir bilgisayara veya şarj aletine bağladığınızda, cihazın USB konektöründe nem, tüy, toz veya kir olmadığını kontrol edin. Kiri veya nemi yavaşça silerek temizleyin. Temizlik yaparken çizilmeleri önlemek için sivri aletler kullanmayın.

Çalışma sıcaklıkları -10 °C ila +50 °C / +14 °F ila +122 °F arasındadır.

SAKLAMA

Egzersiz cihazını serin ve kuru bir yerde saklayın. Nemli veya hava almayan bir yerde (plastik poşet veya spor çanta) veya iletken maddelerle (ıslak havlu) bir arada bulundurmayın. Egzersiz cihazını arabada veya bisiklet üzerinde uzun süreli olarak doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.

Egzersiz cihazını tam ya da kısmen şarj edilmiş halde saklamanız önerilir. Cihaz uzun süre kullanılmadığında pilin şarjı yavaş yavaş tükenir. Egzersiz cihazını çok uzun bir süre kullanmayacaksanız, her birkaç ayda yeniden şarj etmeniz önerilir. Bu, pilin ömrünü uzatacaktır.

Kalp atış hızı sensörünün pil ömrünü uzatmak için kayışı ve konektörü kurutun ve ayrı ayrı saklayın. Kalp atış hızı sensörünü serin ve kuru bir yerde saklayın. Hızlı oksitlenmeyi önlemek için kalp atış hızı sensörünü, spor çantası gibi hava almayan bir malzeme içinde ıslak halde bırakmayın. Kalp atış hızı sensörünü uzun süreli olarak doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın.

SERVİS

İki yıllık garanti süresi boyunca, yalnızca yetkili bir Polar Servis Merkezi'nde bakım ve onarım yaptırmanızı öneririz. Polar Electro'nun yetki vermediği bir servisin neden olduğu hasarlar veya dolaylı hasarlar garanti kapsamına girmez. Daha fazla bilgi için Sınırlı Uluslararası Polar Garantisi bölümüne bakınız.

İletişim bilgileri ve tüm Polar Servis Merkezi adresleri için support.polar.com adresini ve bulunduğunuz ülkeye uyarlanmış olan siteyi ziyaret edin.