Buradasınız: Özellikler > AKILLI BİLDİRİMLER (Android)

AKILLI BİLDİRİMLER (Android)

Akıllı bildirimler özelliği uygulamalardan gelen çağrıları, mesajları ve bildirimleri Polar cihazınızda görebilmenize olanak sağlar. Telefonunuzun ekranında aldığınız bildirimlerin aynısını Polar cihazınızda da alacaksınız. A370'inizle kalp atış hızına dayalı egzersiz yaparken herhangi bir bildirim alamazsınız.

 • Telefonunuzda Android sürüm 5.0 ya da daha yeni bir sürümün bulunduğundan emin olun.

 • Akıllı Bildirimler özelliğini kullanmak istiyorsanız Android için Polar Flow mobil uygulamasına sahip olmanız ve Polar A370'inizi uygulamayla eşleştirmeniz gerekir.

 • Akıllı Bildirimler özelliğinin çalışması için, telefonunuzda Polar Flow uygulaması çalışıyor olmalıdır.

 • Akıllı Bildirimler özelliği açıkken Bluetooth bağlantısı sürekli açık olacağından Polar cihazınızın ve telefonunuzun pili daha hızlı bitecektir.

Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy S6, Nexus 5, LG G4, Sony Xperia Z3 gibi en yaygın telefon modellerinden bazıları ile işlevselliği doğruladık. Android 5.0 sürümünü destekleyen diğer telefon modelleri ile işlevsellikte farklılıklar olabilir.

Akıllı Bildirim Ayarları

Akıllı Bildirimlerin açılması/kapatılması

Polar Flow mobil uygulamasında Akıllı bildirimler özelliği varsayılan olarak kapalıdır.

Mobil uygulamada Akıllı Bildirimler özelliğini açmak/kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

 1. Polar Flow mobil uygulamasını açın.
 2. A370'inizin yan düğmesini basılı tutarak A370 ile mobil uygulamayı eşitleyin.

 3. Birden fazla Polar cihazınız varsa önce > Cihazlar'a, sonra A370'inizin sayfasına gidin.
 4. Akıllı bildirimler bölümünde Açık, Açık (önizlemesiz) ya da Kapalı seçeneğini belirleyin.
  Akıllı bildirimleri açtığınızda, daha önceden etkinleştirmediyseniz telefonunuzdaki bildirimleri açmak üzere yönlendirileceksiniz (Polar Flow uygulamasının telefonunuzun bildirimlerine erişimine izin vermek için). Enable notifications? (Bildirimleri etkinleştir?) görüntülenir. Enable'a (Etkinleştir) dokunun. Ardından Polar Flow seçeneğini seçin ve OK (Tamam) seçeneğine dokunun.
 5. A370'inizin düğmesini basılı tutarak A370 ile mobil uygulamayı eşitleyin.
 6. A370'inizin ekranında Akıllı bildirimler açık veya Akıllı bildirimler kapalı mesajı görüntülenir.

Polar Flow mobil uygulamasında bildirim ayarlarını değiştirdiğinizde, A370 ile mobil uygulamayı eşitlemeyi unutmayın.

Polar Flow uygulamasındaki Rahatsız etme ayarı

Do not disturb (Rahatsız etme) ayarı bilek hareketiniz nedeniyle ekranın açılmasını önler ve yatak odası gibi yerlerde daha iyi dinlenmenize olanak sağlar.

Bildirimleri günün belirli saatlerinde devre dışı bırakmak için Polar Flow mobil uygulamasında Rahatsız etme özelliğini açın. Bu özelliği açtığınızda ayarladığınız saatler arasında herhangi bir bildirim almazsınız. Do not disturb varsayılan olarak açıktır ve saat aralığı 10:00 - 19:00 olarak ayarlıdır.

Do not disturb ayarını değiştirmek için:

 1. Polar Flow mobil uygulamasını açın.
 2. Birden fazla Polar cihazınız varsa önce > Cihazlar'a, sonra A370'inizin sayfasına gidin.
 3. Rahatsız etme özelliğini açıp kapatabilir, özellik için başlangıç ve bitiş zamanını ayarlayabilirsiniz. Rahatsız etme ayarı, Akıllı bildirimler özelliği açıldığında görünür.
 4. A370'inizin düğmesini basılı tutarak A370 ile mobil uygulamayı eşitleyin.

A370'inizdeki Rahatsız etme ayarı

A370'inizde bildirim uyarılarını aşağıdaki şekilde devre dışı bırakabilirsiniz:

 1. Ayarlar'a gidin.
 2. Do not disturb (Rahatsız etme) simgesine dokunun:

Ekranda Rahatsız etme açık mesajı gösterilir. Özellik etkinken saat görünümünde hilal ay simgesi gösterilir:

Bildirim uyarılarını etkinleştirmek için adımları yineleyin.

Block apps (Uygulamaları engelle)

Polar Flow uygulamasında belirli uygulamalardan gelen bildirimleri engelleyebilirsiniz. Bir uygulamadan A370'inize ilk kez bildirim geldiğinde, ilgili uygulama > Cihazlar > Uygulamaları engelle bölümünde listelenir. İsterseniz buradan ilgili uygulamayı engelleyebilirsiniz.

Telefon ayarları

Telefonunuzdan A370'inize bildirimler alabilmek için öncelikle bildirimlerini almak istediğiniz mobil uygulamaların bildirim özelliğini etkinleştirmeniz gerekir. Bu işlemi mobil uygulamanın ayarları ya da Android telefonunuzun Uygulama bildirimleri ayarları aracılığı ile yapabilirsiniz. Uygulama bildirimleri ayarları ile ilgili daha fazla bilgi için telefonunuzun kullanıcı kılavuzuna bakınız.

Ardından Polar Flow uygulamasının telefonunuzdan gelecek bildirimleri alabilmesi için erişim iznine sahip olması gerekir. Telefonunuzun bildirimlerine erişmesi için Polar Flow uygulamasına erişim izni vermeniz gerekir (Polar Flow uygulamasında bildirimleri etkinleştirin). Gerektiğinde erişim izni vermek için Polar Flow uygulaması sizi yönlendirir.

Kullanım

Bir bildirim alırken, Polar cihazınız titreşerek sizi haberdar edecektir. Bir çağrı alırken, çağrıyı yanıtlamayı, sessize almayı ya da reddetmeyi seçebilirsiniz. Sessize almak yalnızca Polar cihazınızı sessize alır. Telefonunuz çalmaya devam eder. Bir çağrı uyarısı sırasında bir bildirim gelirse, bildirim gösterilmez.

Egzersiz seansları sırasında herhangi bir bildirim almazsınız.

Bildirimlerin Sonlandırılması

Bildirimleri kendiniz veya zaman aşımı ile sonlandırabilirsiniz. Bildirimi elle sonlandırmak telefonunuzun ekranından da kaldırılmasını sağlar. Ancak zaman aşımı ile bildirim yalnızca Polar cihazınızda sonlandırılır ve telefonunuzda görünmeye devam eder.

Bildirimleri ekrandan kaldırmak için:

 • Elle: Yan düğmeye basın

  Zaman aşımı: Elle sonlandırmazsanız bildirim 30 saniye sonra kaybolacaktır

Bluetooth Bağlantısı ile Çalışan Akıllı Bildirimler Özelliği

A370'iniz ve telefonunuz arasında Bluetooth bağlantısı ve Akıllı Bildirimler özelliği, cihazlar birbirinin görüş alanında olduğunda ve aralarında 5 m / 16 ft'den fazla mesafe bulunmadığında çalışır. A370'iniz iki saatten daha kısa süre aralık dışında kalırsa A370 aralığa yeniden girdiğinde telefonunuz 15 dakika içinde otomatik olarak bağlantıyı yeniden kurar.

A370 iki saatten daha uzun süre aralık dışında kalırsa A370'in düğmesini basılı tutarak bağlantıyı yeniden kurun.