Buradasınız: ÖNEMLİ BİLGİLER > Önlemler

Önlemler

Polar A370, kalp atış hızınızı ölçmek ve etkinlik durumunuzu size bildirmek için tasarlanmıştır. Başka bir amaçla kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.

Egzersiz cihazı, profesyonel veya endüstriyel hassasiyette çevresel ölçümler elde etmek için kullanılmamalıdır.

Polar A370, kalp atış hızınızı ölçen medikal bir cihaz değildir.

Bileklik zamanla kirlenebileceğinden cildinizde oluşabilecek sorunları önlemek için cihazı ve bileklik kayışını arada bir yıkamanızı öneririz.

SİNYAL KARIŞMASI

Elektromanyetik Etkileşim ve Egzersiz Ekipmanı

Elektrikli cihazların yanında sinyal karışması gerçekleşebilir. Ayrıca WLAN baz istasyonları egzersiz cihazı ile egzersiz yaparken sinyal karışmasına neden olabilir. Düzensiz okumayı veya yanlış işleyişi önlemek için sinyal karışmasına yol açabilecek olası kaynaklardan uzaklaşın.

LED ekranlar, motorlar ve elektrikli fren elektronik veya elektrikli parçalar sinyal karışmasına neden olabilir.

Egzersiz cihazı hâlâ çalışmıyorsa, kullandığınız egzersiz ekipmanı kablosuz kalp atış hızı ölçümü için çok fazla elektriksel sinyal karışmasına yol açıyor olabilir. Daha fazla bilgi için, support.polar.com adresini ziyaret ediniz.

Egzersiz Yaparken Risklerin En Aza İndirilmesi

Egzersiz yapmak bazı riskler içerebilir. Düzenli bir egzersiz programına başlamadan önce sağlık durumunuzla ilgili aşağıdaki soruları yanıtlamanız önerilir. Bu sorulardan herhangi birine evet yanıtı vermeniz durumunda, bir egzersiz programına başlamadan önce bir doktora danışmanızı öneririz.

  • Son 5 yıldır fiziksel egzersiz yapmadan mı yaşıyorsunuz?
  • Kan basıncınız veya kan kolesterolünüz yüksek mi?
  • Kan basıncı veya kalbiniz için ilaç alıyor musunuz?
  • Daha önce bir solunum rahatsızlığı yaşadınız mı?
  • Herhangi bir hastalık belirtiniz var mı?
  • Ciddi bir hastalıktan veya ilaç tedavisinden kurtuluyor musunuz?
  • Bir kalp pili veya vücuda yerleştirilen başka bir elektronik aygıt kullanıyor musunuz?
  • Sigara içiyor musunuz?
  • Hamile misiniz?

Egzersiz zorluk derecesine ek olarak kalp, kan basıncı, fizyolojik durum, astım, solunum vb. ile ilgili ilaçlar ve ayrıca bazı enerji içecekleri, alkol ve nikotin kalp atış hızını etkileyebilir.

Egzersiz yaparken vücudunuzun tepkilerine duyarlı olmanız önemlidir. Egzersiz yaparken beklenmedik bir ağrı veya yorgunluk hissederseniz, egzersize ara vermeniz veya daha hafif bir zorluk derecesinde devam etmeniz önerilir.

Not! Kalp pili, defibrilatör veya vücudun içine yerleştirilen başka bir elektronik cihaz kullanıyorsanız Polar ürünlerini kullanabilirsiniz. Teorik olarak Polar ürünlerinin kalp pilini etkilemesi mümkün değildir. Uygulamada böyle bir etkinin gerçekleştiği ile ilgili bir bildirim bulunmamaktadır. Bununla birlikte ürünlerimizin tüm kalp pillerine veya defibrilatörler gibi vücuda yerleştirilen diğer aygıtlara uygunluğu konusunda söz konusu aygıtların çok fazla çeşitte olması nedeniyle resmi bir garanti verememekteyiz. Polar ürünlerini kullanırken bir sorun yaşarsanız veya olağan dışı bir şey hissetmeniz durumunda, güvenliğiniz için lütfen doktorunuza danışınız veya ilgili implante elektronik aygıtın üreticisi ile iletişim kurunuz.

Cildinize temas eden bir maddeye alerjiniz varsa veya ürünün kullanımından kaynaklanan bir alerjik tepkiden şüphelenmeniz durumunda Teknik Özellikler'de listelenen malzemeleri kontrol edin.

Cildinize parfüm, güneş kremi ya da böceksavar sürerken egzersiz cihazına ya da kalp atış hızı sensörüne temas etmemesine özen gösterin. Renkleri egzersiz cihazına (özellikle açık/parlak renkli egzersiz cihazları) geçebilecek giysileri giymekten kaçının.