Buradasınız: Özellikler > Smart Coaching (Akıllı Yönlendirme) Özellikleri > Kesintisiz Kalp Atış Hızı

Kesintisiz Kalp Atış Hızı

Kesintisiz Kalp Atış Hızı özelliği, kalp atış hızınızı gün boyu ölçer. Bisiklet gibi çok az bilek hareketi içeren fiziksel aktiviteler de artık takip edilebildiğinden, harcadığınız günlük kalori miktarı ve toplam etkinlik durumunuz daha doğru şekilde ölçülür.

Kesintisiz HR özelliği, A370'inizde otomatik olarak etkindir. simgesine dokunarak Ayarlar bölümünde A370'inizdeki Kesintisiz HR özelliğini açıp kapatabilirsiniz. Polar'ın Kesintisiz HR özelliği; kalp atış hızınızı ölçmenin akıllı, uyarlanabilir ve optimize edilmiş bir yoludur. Ancak Polar cihazınızda Kesintisiz HR özelliğini açık tuttuğunuzda, pil daha hızlı tükenir.

Günüm bölümünde, günlük en yüksek ve en düşük kalp atış hızı değerlerinizin ne olacağını takip edebilir, önceki geceye ait en düşük kalp atış hızınızı kontrol edebilirsiniz. Web veya mobil uygulama üzerinden Polar Flow'a giderek daha ayrıntılı ve uzun döneme yayılmış değerleri takip edebilirsiniz.

Polar'ın Kesintisiz Kalp Atış Hızı takibi, birkaç dakikada bir veya bilek hareketlerinize bağlı olarak başlatılır.

Zamanlanmış ölçümde kalp atış hızınız birkaç dakikada bir kontrol edilir. Kontrol sırasında kalp atış hızınız artarsa Kesintisiz HR özelliği kalp atış hızınızı takip etmeye başlar. Kesintisiz HR takibi, bilek hareketlerinize göre de başlatılabilir (ör. en az bir dakikalığına yeterince hızlı bir tempoda yürüdüğünüzde).

Etkinlik düzeyiniz yeterince düştüğünde, kesintisiz kalp atış hızı takibi otomatik olarak durdurulur. Polar cihazınız uzun süre oturduğunuzu tespit ettiğinde, günlük en düşük kalp atış hızı değerinizin bulunması için Kesintisiz HR takibi devreye girer.