Buradasınız: ÖNEMLİ BİLGİLER > PİLLER

PİLLER

Polar ürünün kullanım ömrünün sonunda yerel atık imha yönetmeliklerine uyarak ve mümkün olduğunda elektronik cihazların ayrı olarak toplandığı merkezlere başvurarak atıkların çevreye ve halk sağlığına olası etkilerini en aza indirmenizi önermektedir. Bu ürünü sınıflandırılmamış evsel atık olarak çöpe atmayın.

A370 pilinin şarj edilmesi

A370'te dahili ve şarj edilebilir bir pil bulunur. Şarj edilebilir pillerin yeniden şarj edilebilme sayısı sınırlıdır. Pili, kapasitesinde önemli bir azalma olmadan 300 defadan fazla şarj edebilir ve boşaltabilirsiniz. Yeniden şarj edilebilme sayısı da, kullanıma ve çalışma koşullarına göre farklılık göstermektedir.

Pili 0°C'nin altındaki veya +40°C'nin üstündeki sıcaklıklarda ya da USB bağlantı noktası ıslakken şarj etmeyin.

USB bağlantı noktası bozuksa cihazı şarj etmeyin.

Pili duvar prizinde de şarj edebilirsiniz. Duvar prizinde şarj ederken USB güç adaptörü kullanın. (Ürün setine dahil değildir). USB güç adaptörü kullanıyorsanız, adaptörün üzerinde "output 5Vdc" (çıkış gücü 5Vdc) yazdığından ve en az 500mA akım sağladığından emin olun. Yalnızca yeterli güvenlik onayına sahip bir USB güç adaptörü kullanın ("LPS", "Limited Power Supply", "UL listed" veya "CE" işaretli).

Polar ürünlerini 9 volt şarj cihazı ile şarj etmeyin. 9 volt şarj cihazı Polar ürününüze hasar verebilir.

Bilgisayarınızdan şarj etmek için A370'inizi bilgisayarınıza bağlayın. Böylece cihazın aynı zamanda FlowSync ile eşitlenmesini de sağlayabilirsiniz.

  1. Ürünle birlikte verilen USB kablosunu (B) mikro USB bağlantı noktasına takmak için, USB bağlantı noktası kapağının üst bölümünü (A) bilekliğin içine doğru itin.

  2. Kablonun diğer ucunu bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına takın. Kabloyu bağlamadan önce USB bağlantı noktasının kuru olduğunu kontrol edin. Pil tamamen boşalmışsa şarj işlemi birkaç dakika sonra başlar.

  1. Eşitleme (Senkronizasyon) işleminden sonra, ekranda yeşil renkli bir pil simgesi dolmaya başlar.
  2. Yeşil pil simgesi tam olarak dolduğunda A370 tamamen şarj olmuştur.

Pili uzun süre tamamen boş olarak ya da her zaman tam dolu halde tutmayın. Bu durumlar pilin kullanım ömrünü etkileyebilir.

PİL ÇALIŞMA SÜRESİ

Pil çalışma süresi, Akıllı Bildirimler kapalıyken 7/24 etkinlik ölçümü, kesintisiz HR takibi ve her gün 1 saat egzersizle 4 güne kadardır. Çalışma süresi A370'i kullandığınız ortamın sıcaklığı, kullandığınız özellikler, ekranın açık olduğu süre ve pilin yaşı gibi birçok etkene bağlıdır. Çalışma süresi, donma noktasının çok altındaki sıcaklıklarda önemli ölçüde azalır. A370'i montunuzun altında kalacak şekilde takmak, cihazın daha sıcak kalmasına ve çalışma süresinin artmasına yardımcı olur.

Düşük Pil Seviyesi Bildirimleri

Pil seviyesi düşük. Charge (Pil az, şarj edin)

Pilin şarj seviyesi düşüktür. A370'i şarj etmeniz önerilir.

Charge before training. (Egzersizden önce şarj edin)

Şarj seviyesi bir egzersiz seansını kaydetmek için çok düşüktür. A370'i şarj etmeden yeni bir egzersiz seansı başlatılamaz.

Bileğinizi hareket ettirdiğinizde ya da bir düğmeye bastığınızda ekran açılmıyorsa pil bitmiştir ve A370 uyku moduna girmiştir. A370'inizi şarj edin. Pil tamamen bitmişse ekranda şarj animasyonunun belirmesi biraz zaman alacaktır.