Jesteś tutaj: Ważne informacje > Jak bezpiecznie korzystać z produktu Polar

Jak bezpiecznie korzystać z produktu Polar

Aktualizacje dotyczące bezpieczeństwa danych są udostępniane przez dwa lata od ogłoszonego terminu wycofania produktu z oferty. Prosimy o regularne aktualizowanie produktu Polar, gdy tylko aplikacja mobilna Polar Flow lub oprogramowanie komputerowe Polar FlowSync poinformuje o dostępności nowej wersji oprogramowania sprzętowego.

Dane sesji treningowych i inne dane zapisane na urządzeniu Polar obejmują poufne dane użytkownika, takie jak imię, informacje o użytkowniku, ogólny stan zdrowia i lokalizacja. Dane lokalizacyjne mogą być wykorzystane do znalezienia użytkownika podczas treningu i poznania jego typowych tras. Z tych powodów należy zachować szczególną ostrożność podczas przechowywania urządzenia, które nie jest używane.

W przypadku korzystania z powiadomień z telefonu na urządzeniu noszonym na nadgarstku, należy pamiętać, że komunikaty niektórych aplikacji będą wyświetlane na ekranie urządzenia. Najnowsze powiadomienia można również wyświetlać z poziomu menu urządzenia. Aby zapewnić poufność prywatnych wiadomości, można zrezygnować z funkcji powiadomień z telefonu.

Przed przekazaniem urządzenia stronie trzeciej w celu przetestowania lub sprzedania go, należy pamiętać o zresetowaniu urządzenia w celu przywrócenia ustawień fabrycznych i usunięciu urządzenia z konta Polar Flow. Przywrócenie ustawień fabrycznych można wykonać za pomocą oprogramowania FlowSync na komputerze. Przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje wyczyszczenie pamięci urządzenia, które nie będzie już podłączone do danych użytkownika. Aby usunąć urządzenie z konta Polar Flow, zaloguj się w serwisie internetowym Polar Flow, wybierz produkty i kliknij przycisk „Usuń” obok produktu, który chcesz usunąć.

Sesje treningowe są również przechowywane na urządzeniu mobilnym z aplikacją Polar Flow. Aby zapewnić dodatkową ochronę, w urządzeniu mobilnym można włączyć różne funkcje zwiększające bezpieczeństwo, takie jak silne uwierzytelnianie i szyfrowanie urządzenia. Informacje dotyczące włączania tych funkcji można znaleźć w instrukcji obsługi urządzenia mobilnego.

W przypadku korzystania z serwisu Polar Flow zalecamy stosowanie hasła o długości przynajmniej 12 znaków. Jeśli korzystasz z serwisu Polar Flow na publicznie dostępnym komputerze, pamiętaj o wyczyszczeniu pamięci podręcznej i historii przeglądania, aby uniemożliwić innym dostęp do Twojego konta. Ponadto, jeśli używany komputer nie jest komputerem prywatnym, nie należy zezwalać przeglądarce na przechowywanie lub zapamiętywanie hasła do serwisu Polar Flow.

Wszelkie problemy związane z bezpieczeństwem można zgłaszać na adres security(a)polar.com lub do działu obsługi klienta Polar.