Nacházíte se tady: Trénink > Nošení sporttesteru A370

Nošení sporttesteru A370

A370 průběžně měří tepovou frekvenci ze zápěstí při každodenním nošení a během cvičení. Aby byly hodnoty tepové frekvence přesné, nasaďte si sporttester na zápěstí tak, aby vám to bylo pohodlné. Řiďte se těmito tipy.

Při každodenním nošení připněte pásek na horní část zápěstí, za zápěstní kost. Sporttester NEPŘIPÍNEJTE na zápěstní kost. Pásek může být nepatrně povolený, ale jen tak, aby se snímač na zadní straně dotýkal pokožky a při pohybu zůstal na místě.

Na začátku tréninku pásek trochu přitáhněte, aby se při cvičení snímač nemohl hýbat. Pásek by ale neměl být ani nepříjemně utažený. Po tréninku nezapomeňte pásek trochu povolit, aby byl pohodlnější.

Jestliže máte na zápěstí tetování, nepřikládejte snímač přímo na ně, protože tetování může hodnoty tepové frekvence zkreslovat.

Pokud vaše ruce a pokožka snadno prochladnou, je vhodné se nejprve zahřát. Před tréninkem je potřeba rozproudit krev!

U sportovních disciplín, kde je obtížnější zajistit, aby snímač držel na zápěstí ve stabilní poloze, anebo kde dochází ke svalovému a šlachovému napětí nebo pohybu v blízkosti snímače, doporučujeme používat snímač tepové frekvence Polar H10 s hrudním pásem, který vám zajistí přesnější měření tepové frekvence.

Sledujte přímo na svém zařízení, ve kterých zónách tepové frekvence trénujete, a nechte se provést tréninky, které jste si naplánovali ve webové službě Flow.

I když v průběhu cvičení dostáváte mnoho subjektivních signálů o tom, jak se vaše tělo s fyzickou zátěží vyrovnává (namáhavost cvičení, rytmus dechu, fyzické počitky), žádný z nich není tak spolehlivý jako měření tepové frekvence. Ten je objektivní a je ovlivněn vnitřními i vnějšími faktory - což znamená, že budete mít k dispozici spolehlivý ukazatel svojí fyzické kondice.