Nacházíte se tady: Trénink > Nošení sporttesteru A360

Nošení sporttesteru A360

Sporttester Polar A360 má zabudovaný snímač srdeční frekvence, který měří srdeční frekvenci ze zápěstí. K tomu, aby srdeční frekvence mohla být ze zápěstí odečítána přesně, je nutné, aby náramek dobře přiléhal k horní části zápěstí, těsně za zápěstní kostí. Snímač musí být v nepřetržitém kontaktu s vaší pokožkou, náramek však nesmí být příliš těsný, aby nebránil proudění krve.

 

Když právě netrénujete, můžete si náramek trochu povolit, pokud budete chtít, ale na trénink si ho zase dotáhněte, abyste měli jistotu, že ze zápěstí odečítané hodnoty srdeční frekvence budou přesné. Jestliže máte na zápěstí tetování, nepřikládejte snímač přímo na ně, protože tetování může hodnoty srdeční frekvence zkreslovat.

Pokud vaše ruce a pokožka snadno prochladnou, je vhodné se nejprve zahřát. Před tréninkem je potřeba rozproudit krev!

U sportovních disciplín, kde je obtížnější zajistit, aby snímač držel na zápěstí ve stabilní poloze, anebo kde dochází ke svalovému a šlachovému napětí nebo pohybu v blízkosti snímače, doporučujeme používat snímač srdeční frekvence Polar H7 s hrudním pásem, který vám zajistí přesnější měření srdeční frekvence.

Sledujte, ve kterých pásmech srdeční frekvence trénujete, přímo na svém zařízení a získejte vedení k tréninkovým jednotkám, které jste si naplánovali ve webové službě Flow.

I když v průběhu cvičení dostáváte mnoho subjektivních signálů o tom, jak se vaše tělo s fyzickou zátěží vyrovnává (namáhavost cvičení, rytmus dechu, fyzické počitky), žádný z nich není tak spolehlivý, jako měření srdeční frekvence. Ten je objektivní a je ovlivněn vnitřními i vnějšími faktory - což znamená, že budete mít k dispozici spolehlivý ukazatel svojí fyzické kondice.